KERPE REHBERİ

Online Kerpe Rehberiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa KERPE'YE YAKIN YERLER KEFKEN KEFKEN NASIL GİDİLİR ULAŞIM
KEFKEN NASIL GİDİLİR ULAŞIM

KEFKEN NASIL GİDİLİR ULAŞIM

           

ÖZEL ARAÇ İLE ULAŞIM

Kefken’e İstanbul'dan özel araçla yola çıkanlar otoyolu tercih ederlerse, İzmit'i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına gelecekler. Buradan gişelere ücret ödeyerek geçtikten sonra İzmit otogar çıkışından Kandıra istikametine dönüp Shell akaryakıt istasyonu üzerinden aynı konfor aynı güzellikle bu defa 3 şeritli yapılan Kandıra yoluyla tatlı meyili çıkıp hafif ve zevkli virajlar eşliğinde orman içinden geçerek Kandıra'ya ulaşacaklar. Kandıra merkezden

19 km sonra yine asfalt yine yemyeşil bu defa 2 şeritli yoldan bu şirin tatil mahallesine cetvel gibi dümdüz bir yolla gireceksiniz. Bu güzergah motosiklet sürücüleri içinde tozsuz topraksız temiz zeminli,  Kefken'e zevkli, manzaralı bir yol vaad ediyor. Kefken'e yaklaşırken sebze, meyva, yoğurt, peynir, tere, roka, kıvırcık, taze soğan, ıspanak, pazı, köy yumurtasının satıldığı tezgahlar, bahçe dekorları ve çiçek satıcıları uğrak noktalarınız olabilir. Kefken, İstanbul'dan çıkanlar için 1 saat 50 dakikada, İzmit'ten 45 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor. Hafta sonları günübirlik piknik yapmaya gelenler, yazlıklarında hafta sonu geçirmek isteyenlerin fazla oluşu nedeniyle güzergah boyunca araç konvoylarına rastlanıyor. Sürücülerin acemi ve yavaş seyreden araçlara karşı sabırlı ve dikkatli olmaları gerekiyor.

OTOBÜS FİRMALARI İLE ULAŞIM

Otobüs yolculuğunu tercih ederseniz, İstanbul Harem otobüs terminalinden her yarım saatte bir hareket eden otobüslerle direk Kandıra'ya yolculuk normal seyir hızıyla iki saat sürüyor. Esenler otogardan direk Kandıra veya Kefken’e otobüs seferi yoktur.Kandıra otogardan Kefken minübüslerine binmeniz gereklidir.
Kış mevsiminin başladığı 15 Eylül den sonra Kandıra'ya kadar gelen otobüslerden terminalde inip, Kefken Servisleriyle bu eşsiz güzelliklere sahip huzur sığınağı Kefken'e gelebilirsiniz.Ama kış aylarında minübüs saatleri biraz azalıyo yazın 15 dakikada bir minübüs vardır.

İSTANBUL’DAN

Tem’den Kocaeli’ne gelip Kandıra gişelerden çıkıyorsunuz solda terminal var ordan Kandıra yoluna giriyorsunuz. Kandıra’ya girmeden Kefken tabelasını takip ediyorsunuz. 18 km. sonra Kefken'e varıyorsunuz.

ANKARA’DAN

Bolu üzerinden Kocaeli’ne geldikten sonra Kandıra yolu ile gelebilirsiniz. Ayrıca Bolu’dan sonra Adapazarı'na girip Karasu-Kaynarca yolunu takip ederek de Kandıra ve devamında Kefken’e ulaşabilirsiniz.

BURSA’DAN

Bursa-Yalova-Kocaeli-Kandıra. Kandıra‘da yolunuza çıkacak yol ayrımından Kefken tabelasını takip edip 10 km. sonra ki yol ayrımından sağ taraftan Kefken tabelsanı takip edin 8 km. sonra Kefken'desiniz

 

KANDIRA VE KERPE İÇİN OTOBÜS VE MİNÜBÜS FİRMALARI

 

GÜRKAN TURİZM

 

ETAP SEYAHAT

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OTOBÜSLERİ (KOCAELİ-KANDIRA ARASI)

 

 

S.S. 49 nolu KERPE-KEFKEN Minübüs Kop: 0 532 6918785 YÜKSEL SAĞLAM (BAŞKAN)

Bu İçerik 58681 Defa Okunmuştur
 

Booking.com


kefken merkez eczane

KÖŞE YAZARLARIMIZ