KERPE REHBERİ

Online Kerpe Rehberiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Kategori Bloğu
Kategori Bloğu Örneği (SSS/Genel kategorisi)

FIRTINA KERPE'Yİ FENA VURDU


Bölgemizdeki yoğun kar yağışına Kerpe’de fırtana da eklenince sahil kısmı ve yürüyüş yollarını ve kaldırımları set betonları patlattı.Parke taşlar yerinden söküldü ve sahil taş yığınları ile doldu halk plajı kısmındaki kaldırım dalgaların 3-4 metre yuksekliğine ve şiddetine dayanamayıp patladı deniz kenarındaki restautrantların set betonları patladı.

TEKNELER VE YUNUSLAR SAHİLE VURDU
Sahildeki irili ufaklı balıkçı tekneleri ve yunuslar süreklendiler fırtınanın kayalıklar kısmındada çok şiddetli olduğunu söyleyen vatandaşlarımız Kerpe’nin bir an önce bakıma alınmasını ve alt yapının elden geçmesini istiyorlar.

İŞTE KERPE'NİN FIRTINADAN SONRAKİ HALİ

FOTOĞRAFLAR KANDIRA İLE İLGİLİ YAYIN YAPAN KENDİ HABER SİTEMİZDEN ALINMIŞTIR

 

KERPE EMİTT FUARINDA

Kandıra ve sahillerini tanıtmak için İstanbul'daki turizm fuarına Katılan firmalar son hazırlıklarını yaptılar...
Kocaeli-Kandıra Kıyı Bandı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Birliği , Kandıra Turizmini tanıtmak ve geliştirmek amacıyla geçen sene katılmış olduğu ve bu sene de Tüyap Kongre Merkezinde 11 – 14 Şubat 2010 tarihleri arasında yapılacak olan EMİTT fuarına katılıyor Kandıra Sahillerinde hizmet veren işletmelerden bazılarıda bu organizasyonda yerlerini aldı bunlar Kerpe’den Gökhan Otel,Nicomedia Otel,Karagöz Restaurant,Kumcağız’dan Saygın Apart Kefken’den Liman Otel ve son olarak Cebeci’den Emin Apart fuara katılacaklar.

Fuar 4 gün sürüyor ilk iki gün Turizm acentalarına ve profosyonel turizmciler için son iki gün hafta sonu halka açık oluyor bu vesile ile bu fuarın bölgemize ve katılan işletmelere faydalı olmasını temenni ediyoruz.

 

YARGITAY BAŞKANI KERPE'DE

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, 9. Ceza Dairesi Başkanı Mahmut Acar, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir ve beraberindeki grup Kandıra'yı ve sahillerini ziyaret etti.


Baba Tepesi'nde bir süre sohbet ettiler, ardından 131. Bot Komutanlığı'na bağlı sahil güvenlik teknesi ile sahil turu yapan Gerçeker ve beraberindekilere, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Cumhuriyet Başsavcısı Şeyhmus Ernas, Savcı Evren Akbey ve eşleri eşlik etti. Ilçe sahillerinden Kerpe'de Kerpediem'de Öğle yemeğinin ardından Gerçeker'e Kaymakam Hamza Erkal tarafından Kandıra'nın turizm ve yöresel değerlerini tanıtan Tanıtım Broşürleri ve Kandıra'ya özgü Kandıra bezi hediye edildi.


Yargıtay Başkanı Gerçeker ve beraberindekiler Kandıra sahillerini ve Kerpe'yi çok beğendiklerini ifade ederek, Kaymakam Erkal'a teşekkür etti.Gelen Misafirler Kerpe'nin eşsiz manzarası ve kayalıklarına hayran kaldılar ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

FUNDA ARAR PEMPE KAYALAR'DA KLİP ÇEKTİ

Yaklaşık iki ay önce 'Zamanın Eli' adlı yeni albümünü çıkaran Funda Arar yeni albümün ikinci klibini Yak Gel adlı şarkıya Pembe kayalarda klip çekti. İnternet sitesinde yapılan anket sonucu ikinci klibini 'Yak Gel' adlı şarkıya çekti. 28 Mayıs tarihindeyönetmenliğini Murat Küçük'ün yaptığı klibin çekimleri Pembe Kayalıklar'da 20 saatte gerçekleşti.

Arar "İkinci klip şarkısını seçmekte zorlanıyordum, hayranlarımın fikirlerine başvurdum. 'Yak Gel'in klibinde inanılmaz görüntüler var, umarım beğenirler" dedi.İşte Funda Arar’rın yeni klibi umarım beğenirsiniz.Daha birçok ünlü sanatçımız bu bölge klip ve dizi çekimleri oldukça sizlerle paylaşacağız

İŞTE FUNDA ARAR'IN YAK GEL ADLI KLİBİ

 

 

REDD KERPE'DE KLİP ÇEKTİ

Şirin tatil beldemiz Kerpe yine bir klip için ev sahipliği yaptı son yıllarda birçok sanatçı müzik grubuna ve moda çekimlerine ev sahipliği yapan tatil beldemiz Kerpe son olarak ün rock grubu Redd son albümün ilk klibini Don Kişot’un klibini Kerpe kayalıklarında çekti.
Kerpe kayalıklarının ve Kerpe’nin güzelliklerini paylaşan REDD grubunasa teşekkür ediyoruz.İşte REDD grubunun son klibi….

 

 

 
 


Sayfa 8 / 8


KÖŞE YAZARLARIMIZ

ERDİNÇ TURUNÇ
ERDİNÇ TURUNÇ
AYGÜL ONAT
AYGÜL ONAT
BURAK KARABERBEROĞLU
BURAK KARABERBEROĞLU
EMRE YILDIZ
EMRE YILDIZ

KERPE HAVA DURUMU

KANDIRA


Ping your blog, website, or RSS feed for Free