KERPE REHBERİ

Online Kerpe Rehberiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Kategori Bloğu
Kategori Bloğu Örneği (SSS/Genel kategorisi)

KERPE'DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI


Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan havalarının ısınması ile vatandaşların uğrak yeri olan Kerpe sahilinde temizlik çalışmalarına hız verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yılın her ayı evsel atıkları topladığı ve yaz aylarında evlerine gelen vatandaşların çöp konteynırlarının yanına bıraktığı atıkları temizleme işini Kandıra Belediyesi yapıyor.


Hafta sonu Kerpe de başlayan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kerpe esnafı ile sohbet etti. Esnaf ile sohbet eden Başkan Kan yaz aylarının başlangıcında meydana gelen atıkların ev çöp konteynırlarının yanına atılmamasını ve atanları görenleri ise Kandıra Belediyesine bildirilmesini istedi. Başkan Kan temizlik çalışmalarının yapılmasından sonra konteynırların yanına atılan atıkların kim tarafından atıldığı tespit edilerek ceza kesileceğini söyledi.Bizlerde Kerpe Rehberi olarak daha temiz bir Kerpe için esnafımızı ve yazlıkçılarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz... 

KERPE'DE BOĞULMA SEZONU ERKEN AÇILDI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, Kocaeli ve çevre illerden pek çok kişinin serinlemek amacıyla akın ettiği Kerpe sahilindeki hareketlilik de başladı. Kepe sahilinde sezonun açılmasıyla beraber boğulma vakaları da maalesef başladı. Kandıra sahillerindeki ilk boğulma vakası Kerpe'de yaşandı. İstanbul'dan özel bir tur şirketi vasıtasıyla gelen Cihat Kobal(23), Ramazan Taşçı(34) ve Elif Taşçı(22) Kerpe Kartalkaya mevkiinde dalgaların aniden yükselmesi nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredeki vatandaşların yardımı ile kurtarılan şahıslar, hemen Kandıra Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yaklaşık mayıs başından beri havaların iyi olması nedeniyle bu sene deniz sezonu erken açıldı ama bu pazar hava çok rüzgarlı ve deniz çok dalgalı idi buna aldırış etmeyen ve Kerpe denizini bilmeyenler daha çok dikkatli olması gerekirken korkulan oldu ve sezonun ilk boğulma vakası oldu neyseki sevindiren haber ise erken müdahale ile 3 kişi kurtarıldı.Bizlerde Kerpe'ye gelen tatilcilerimizi deniz aşırı dalgalı iken daha dikkatli olmaları konusunda tekrar uyarıyoruz.

 

KERPE'DE BİR TARİH YOK OLUYOR

Kerpe’de bir tarihi eseri  3 yıl önce gün yüzüne çıkarılmıştı. Cenevizlilerden kalma yazılarla bezeli tarihi eserin korunması için kolları sıvayan Kerpe Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Yılmaz Yavaşoğlu, taşın bulunduğu yere çay bahçesi yapıldığını söyledi.

Yavaşoğlu, ”Cenevizlilerden kalma ve o zamanlarda kayıkların çekilip bağlandığı kalamar taşı adı verilen büyük bir taş gün ışığına çıktı. Turizm açısından ve Kerpe açısından çok katkılı olacağı düşüncesindeyiz. Oldukça büyük olan taş bir makara görüntüsünde ve üzerinde Cenevizlilere ait yazılar bulunuyor. Denizin içinde bulunan taşın koruma altına alınması gerekiyor. Turizm açısından bu tarihi eserin yitirilmemesi için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

 

KERPE BURAK MARKET AÇILDI

BURAK MARKETLER zincirinin halkası olan BURAK MARKET KERPE Kerpe şubesi açıldı.Kandıra merkezli olan ve Kandıra'nın ilk açılan süpermarketi olan Burak Market geçen yıl açmış olduğu şubesini bu yıldı geçtiğimiz günlerde hizmete açtı.

Kerpe Burak Market işletme müdürü İlker Tuncay  Migros Şok marketinde açıldığı zaman rekabetin fiyatlara yansıyacağı düşünüldüğünde tabiki kazanan siz tatilciler olacak şüphesiz diyerek Bu yıl geçen yılın aksine kasap ve şarküteri reyonunun ön plana çıkartacaklarını ve halkımıza günlük taze et ve tavuk sunacaklarını sözlerine ekledi.

Açılan büyük marketlerin Kerpe'ye büyük bir canlılık getireceği herkesim tarafından konuşuluyor. Kerpe halkına ve Kerpe'ye gelen tatilcilere en iyi hizmetten faydalanacaktır .. Kerpe BURAK MARKET geçmiş yıllarda Gökhan Disco olarak çalıştırlan Kerpe merkez de minibüs duraklarının karşısındaki yerde(Gökhan Otel Yanı) hizmet vermeye başladı.

 

KERPE EMİTT FUARININ GÖZDESİ OLDU

Turizm dünyasının buluştuğu bu fuara bu yıl Kandıra Turizm Birliği ikinci defa katılırken, açılış programı kapsamında Emitt Turizm Fuarı 11 Şubat 2010 Perşembe günü saat 11.30’da Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, Van Valisi Münir KARALOĞLU ve Kandıra İlçe Kaymakamı Hamza ERKAL’ın katılımı ile açılış yapıldı.

Kandıra Turizm Birliği ve katılımcılar Gökhan Otel. Nicomedia Otel, Kefken Liman Otel, Karagöz Restuarant, Kandıra Klarnet Ustası Türkan Kandıralı ve saz ekibi Kandıra müziğini tanıttılar. Fuarda Kandıra Kaymakamlığı çatısı altında Kandıra Turizm Birliği tarafından hazırlanan standa büyük ilgi olurken, Kandıranın yöresel değerlerinden Kandıra klarnet ekibinin vermiş olduğu konser büyük ilgi gördü.

SAHİLLERİMİZE İLGİ ÇOK BÜYÜKTÜ
Meşhur Kandıra yoğurdu’nun tanıtımının sağlandığı stand da, Kandıra Bezi ilgi görürken, ziyaretçiler Kandıra’nın Turizm potansiyelini gösteren ve Kandıra’nın eşsiz doğa güzelliklerini tanıtan tanıtım broşürlerini incelemeden geri kalmadılar.Fuarda İstanbul’un yanı başında bulunan eşsiz doğa harikalarıyla bezenmiş, yöresel değerleriyle ziyaretçilerini bekleyen İlçemize ilgi çok büyüktü Kerpe ve diğer sahilerimizin tantımı yapıldı.
Standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçiler bu doğa harikası, yeşil ile mavinin kucaklaştığı ve İstanbul’un yanı başında bulunan İlçemizi en yakın zamanda ziyaret etmek istediklerini belirttiler. Açılışta ve fuar bitimine kadar Kandıra yoğurdu, peyniri ile ikramda bulunuldu. Ayrıca Kandıra Kara Fırın sahibi Davut OLGUN fuarda sürpriz yaparak Kandıra ekmeği, açma, kanepe vb. malzemeler getirip ikramda bulundular.Bu yıl fuarın en gözde ve dikkat çeken standı Kandıra oldu,çok yoğun ilgi gören Kandıra standı gelen misafirler tarafından hiç boş bırakılmadı.

 


 


Sayfa 8 / 10


KÖŞE YAZARLARIMIZ

ERDİNÇ TURUNÇ
ERDİNÇ TURUNÇ
AYGÜL ONAT
AYGÜL ONAT
BURAK KARABERBEROĞLU
BURAK KARABERBEROĞLU
EMRE YILDIZ
EMRE YILDIZ

KERPE HAVA DURUMU

KANDIRA


Ping your blog, website, or RSS feed for Free