KERPE REHBERİ

Online Kerpe Rehberiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Kategori Bloğu
Kategori Bloğu Örneği (SSS/Genel kategorisi)

KERPE'DE BİR TARİH YOK OLUYOR

Kerpe’de bir tarihi eseri  3 yıl önce gün yüzüne çıkarılmıştı. Cenevizlilerden kalma yazılarla bezeli tarihi eserin korunması için kolları sıvayan Kerpe Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Yılmaz Yavaşoğlu, taşın bulunduğu yere çay bahçesi yapıldığını söyledi.

Yavaşoğlu, ”Cenevizlilerden kalma ve o zamanlarda kayıkların çekilip bağlandığı kalamar taşı adı verilen büyük bir taş gün ışığına çıktı. Turizm açısından ve Kerpe açısından çok katkılı olacağı düşüncesindeyiz. Oldukça büyük olan taş bir makara görüntüsünde ve üzerinde Cenevizlilere ait yazılar bulunuyor. Denizin içinde bulunan taşın koruma altına alınması gerekiyor. Turizm açısından bu tarihi eserin yitirilmemesi için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

 

KERPE BURAK MARKET AÇILDI

BURAK MARKETLER zincirinin halkası olan BURAK MARKET KERPE Kerpe şubesi açıldı.Kandıra merkezli olan ve Kandıra'nın ilk açılan süpermarketi olan Burak Market geçen yıl açmış olduğu şubesini bu yıldı geçtiğimiz günlerde hizmete açtı.

Kerpe Burak Market işletme müdürü İlker Tuncay  Migros Şok marketinde açıldığı zaman rekabetin fiyatlara yansıyacağı düşünüldüğünde tabiki kazanan siz tatilciler olacak şüphesiz diyerek Bu yıl geçen yılın aksine kasap ve şarküteri reyonunun ön plana çıkartacaklarını ve halkımıza günlük taze et ve tavuk sunacaklarını sözlerine ekledi.

Açılan büyük marketlerin Kerpe'ye büyük bir canlılık getireceği herkesim tarafından konuşuluyor. Kerpe halkına ve Kerpe'ye gelen tatilcilere en iyi hizmetten faydalanacaktır .. Kerpe BURAK MARKET geçmiş yıllarda Gökhan Disco olarak çalıştırlan Kerpe merkez de minibüs duraklarının karşısındaki yerde(Gökhan Otel Yanı) hizmet vermeye başladı.

 

KERPE EMİTT FUARININ GÖZDESİ OLDU

Turizm dünyasının buluştuğu bu fuara bu yıl Kandıra Turizm Birliği ikinci defa katılırken, açılış programı kapsamında Emitt Turizm Fuarı 11 Şubat 2010 Perşembe günü saat 11.30’da Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, Van Valisi Münir KARALOĞLU ve Kandıra İlçe Kaymakamı Hamza ERKAL’ın katılımı ile açılış yapıldı.

Kandıra Turizm Birliği ve katılımcılar Gökhan Otel. Nicomedia Otel, Kefken Liman Otel, Karagöz Restuarant, Kandıra Klarnet Ustası Türkan Kandıralı ve saz ekibi Kandıra müziğini tanıttılar. Fuarda Kandıra Kaymakamlığı çatısı altında Kandıra Turizm Birliği tarafından hazırlanan standa büyük ilgi olurken, Kandıranın yöresel değerlerinden Kandıra klarnet ekibinin vermiş olduğu konser büyük ilgi gördü.

SAHİLLERİMİZE İLGİ ÇOK BÜYÜKTÜ
Meşhur Kandıra yoğurdu’nun tanıtımının sağlandığı stand da, Kandıra Bezi ilgi görürken, ziyaretçiler Kandıra’nın Turizm potansiyelini gösteren ve Kandıra’nın eşsiz doğa güzelliklerini tanıtan tanıtım broşürlerini incelemeden geri kalmadılar.Fuarda İstanbul’un yanı başında bulunan eşsiz doğa harikalarıyla bezenmiş, yöresel değerleriyle ziyaretçilerini bekleyen İlçemize ilgi çok büyüktü Kerpe ve diğer sahilerimizin tantımı yapıldı.
Standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçiler bu doğa harikası, yeşil ile mavinin kucaklaştığı ve İstanbul’un yanı başında bulunan İlçemizi en yakın zamanda ziyaret etmek istediklerini belirttiler. Açılışta ve fuar bitimine kadar Kandıra yoğurdu, peyniri ile ikramda bulunuldu. Ayrıca Kandıra Kara Fırın sahibi Davut OLGUN fuarda sürpriz yaparak Kandıra ekmeği, açma, kanepe vb. malzemeler getirip ikramda bulundular.Bu yıl fuarın en gözde ve dikkat çeken standı Kandıra oldu,çok yoğun ilgi gören Kandıra standı gelen misafirler tarafından hiç boş bırakılmadı.

 


 

KERPE KIŞINDA GÜZEL

Kerpe'ye yılın ilk kar yağışı düştü ve Kerpe çok farklı bir görüntü kazandı uzaktan bakılınca Abant gölüne benzeyen dağlardaki kar görüntüsü ile deniz ve Kerpe merkez kışında çok güzel ama tabiki şiddetli don ile birlikte bir çok evin su saatide patladı.

Evet çok farklı ve değişik bir tat olsa kışın Kerpe nası olur yazları cıvıl cıvıl olan ve tabiri cayizse iğne atsan yere düşmez havada gecen yazın ardından kışın Kerpe çok farklı ve ilginizi çekecek bir havaya bürünür neden mi? O yaz aylarındaki gibi yoğunluk kalabalık olmaz sessiz sakin bi o kadarda keyifli olur.

Kerpe hafta içleri Kerpe'de yaşayan yerlisi olur küçük bi yerleşim olduğunda dolayı herkes birbirini tanır daha çok emekli kısım diye tabir edilen artık hayatın tüm yorgunluğunu atmaya ve sessiz sakin bir ortamda yasamayı seçen bir halk bunun yanında küçük balıkçı tekneleri ile kendi balıklarını tutmaya çıkanlar ve aksam şömine başında oturup rakısını tutğuğu balıkla tatlandıran orman ve doğa yürüyüşleri ile temiz hava depolayanlar mı dersiniz hafta içlri sakin olur ama hafta sonları günübirlik yemek yemeye ve doğa yürüyüş parkurlarında dolasmaya gelenler veya konaklamalı şekilde 2 gün dahi olsa şehrin gürültülü ve bi o kadar yorucu maratonundan kaçmak için küçük hafta sonu kaçamakları için beldeye gelenlerle yine bi kalabalık oluşur ama ne olursa olsun kışın Kerpe yazdan çok farklı bi havaya bürünür ve sizi yine esir alır ve müdavimi olursunuz...

İŞTE KIŞIN KAR YAĞDIĞINDA KERPE KARELERİ

 

 

FIRTINA KERPE'Yİ FENA VURDU


Bölgemizdeki yoğun kar yağışına Kerpe’de fırtana da eklenince sahil kısmı ve yürüyüş yollarını ve kaldırımları set betonları patlattı.Parke taşlar yerinden söküldü ve sahil taş yığınları ile doldu halk plajı kısmındaki kaldırım dalgaların 3-4 metre yuksekliğine ve şiddetine dayanamayıp patladı deniz kenarındaki restautrantların set betonları patladı.

TEKNELER VE YUNUSLAR SAHİLE VURDU
Sahildeki irili ufaklı balıkçı tekneleri ve yunuslar süreklendiler fırtınanın kayalıklar kısmındada çok şiddetli olduğunu söyleyen vatandaşlarımız Kerpe’nin bir an önce bakıma alınmasını ve alt yapının elden geçmesini istiyorlar.

İŞTE KERPE'NİN FIRTINADAN SONRAKİ HALİ

FOTOĞRAFLAR KANDIRA İLE İLGİLİ YAYIN YAPAN KENDİ HABER SİTEMİZDEN ALINMIŞTIR

 


Sayfa 8 / 9

Booking.com


BİZİ TAKİP EDİN

Kerpe Tatil,Kerpe Otel,Kerpe Pansiyon,Kerpe Restaurant,Kerpe Yakın Yerler,Kerpe Nasıl Gidilir,kerpe otelleri,kerpe pansiyonları,kerpe apart,kerpe,kefken,kerpe kiralık ev,kerpe emlak,kerpe Kerpe Tatil,Kerpe Otel,Kerpe Pansiyon,Kerpe Restaurant,Kerpe Yakın Yerler,Kerpe Nasıl Gidilir,kerpe otelleri,kerpe pansiyonları,kerpe apart,kerpe,kefken,kerpe kiralık ev,kerpe emlak,kerpe Kerpe Tatil,Kerpe Otel,Kerpe Pansiyon,Kerpe Restaurant,Kerpe Yakın Yerler,Kerpe Nasıl Gidilir,kerpe otelleri,kerpe pansiyonları,kerpe apart,kerpe,kefken,kerpe kiralık ev,kerpe emlak,kerpe

kerpe,kerpe otel,kandıra köşe,kerpe kahvaltı,kerpe pansiyon

Kerpe Tatil Rehberi,Kerpe Otel,Kerpe Pansiyon,Kerpe apart,Kerpe Restaurant,Kerpe Nasıl Gidilir,kerpe,Kefken Otel,Kerpe Otelleri,Kerpe Pansiyonları,Kerpe Restaurant

KÖŞE YAZARLARIMIZ

ERDİNÇ TURUNÇ
ERDİNÇ TURUNÇ
AYGÜL ONAT
AYGÜL ONAT
BURAK KARABERBEROĞLU
BURAK KARABERBEROĞLU
EMRE YILDIZ
EMRE YILDIZ