KERPE REHBERİ

Online Kerpe Rehberiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Kategori Bloğu
Kategori Bloğu Örneği (SSS/Genel kategorisi)

AYGÜL HANIM YAZAR OLARAK AİLEMİZE KATILDI

Kerpe Rehberi Ailesi hızla büyüyor bugün itibari ile Ailemize Aygül Hanım’da yazar olarak katılmıştır.Çoçukluğunu ve yaz tatillerini Kerpe’de geçiren ve Kerpe’yi çok iyi bilen Kerpe sevdalısı olan Aygül Hanım’a bizlerde hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyoruz...Şimdiden elinize ve yüreğinize sağlık diliyor ve keyifli yazıları ile herhafta bizimle olacağı için mutluyuz...

AYGÜL HANIMIN İLK YAZISINI OKUMAK VE YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ....

 

 

KERPE BURAK MARKET SOYULDU

Kerpe'de dün gece sabaha karşı Burak Market soyuldu. Kapıyı tornavidayla kanırtan dört kişilik hırsız grubu, burada kasadaki 300 tl parayı, kasanın içindeki kasa metal kısımla birlikte alırken raflarda bulunan tüm sigaraları ve arka reyonlardaki pahalı ne buldularsa almışlar. Zarar tesbitini mal sayımı yapmadan belirleyemeyeceklerini söyleyen Kerpe Burak Market Müdürü İlker Tuncay  yaklaşık zararın 7000 tl civarında olabileceğini söylediler.

Burayı soyduktan sonra karşıda bulunan Mehmet Kışla'ya ait Poyraz Marketin kapı camını kıran hırsızlar, içerde uyumakta olan Mehmet Kışla'nın uyanması üzerine panik yaparak 34 DC 7486 plakalı çalıntı olduğu belirnen ve sahte plaka wolksvagen jetta marka araçla olay yerinden kaçmayı başarmışlar.

 

KERPE'DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI


Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan havalarının ısınması ile vatandaşların uğrak yeri olan Kerpe sahilinde temizlik çalışmalarına hız verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yılın her ayı evsel atıkları topladığı ve yaz aylarında evlerine gelen vatandaşların çöp konteynırlarının yanına bıraktığı atıkları temizleme işini Kandıra Belediyesi yapıyor.


Hafta sonu Kerpe de başlayan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Kerpe esnafı ile sohbet etti. Esnaf ile sohbet eden Başkan Kan yaz aylarının başlangıcında meydana gelen atıkların ev çöp konteynırlarının yanına atılmamasını ve atanları görenleri ise Kandıra Belediyesine bildirilmesini istedi. Başkan Kan temizlik çalışmalarının yapılmasından sonra konteynırların yanına atılan atıkların kim tarafından atıldığı tespit edilerek ceza kesileceğini söyledi.Bizlerde Kerpe Rehberi olarak daha temiz bir Kerpe için esnafımızı ve yazlıkçılarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz... 

KERPE'DE BOĞULMA SEZONU ERKEN AÇILDI

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, Kocaeli ve çevre illerden pek çok kişinin serinlemek amacıyla akın ettiği Kerpe sahilindeki hareketlilik de başladı. Kepe sahilinde sezonun açılmasıyla beraber boğulma vakaları da maalesef başladı. Kandıra sahillerindeki ilk boğulma vakası Kerpe'de yaşandı. İstanbul'dan özel bir tur şirketi vasıtasıyla gelen genç grup Kerpe Kartalkaya mevkiinde dalgaların aniden yükselmesi nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredeki vatandaşların yardımı ile kurtarılan şahıslar, hemen Kandıra Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yaklaşık mayıs başından beri havaların iyi olması nedeniyle bu sene deniz sezonu erken açıldı ama bu pazar hava çok rüzgarlı ve deniz çok dalgalı idi buna aldırış etmeyen ve Kerpe denizini bilmeyenler daha çok dikkatli olması gerekirken korkulan oldu ve sezonun ilk boğulma vakası oldu neyseki sevindiren haber ise erken müdahale ile 3 kişi kurtarıldı.Bizlerde Kerpe'ye gelen tatilcilerimizi deniz aşırı dalgalı iken daha dikkatli olmaları konusunda tekrar uyarıyoruz.

 

KERPE'DE BİR TARİH YOK OLUYOR

Kerpe’de bir tarihi eseri  3 yıl önce gün yüzüne çıkarılmıştı. Cenevizlilerden kalma yazılarla bezeli tarihi eserin korunması için kolları sıvayan Kerpe Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Yılmaz Yavaşoğlu, taşın bulunduğu yere çay bahçesi yapıldığını söyledi.

Yavaşoğlu, ”Cenevizlilerden kalma ve o zamanlarda kayıkların çekilip bağlandığı kalamar taşı adı verilen büyük bir taş gün ışığına çıktı. Turizm açısından ve Kerpe açısından çok katkılı olacağı düşüncesindeyiz. Oldukça büyük olan taş bir makara görüntüsünde ve üzerinde Cenevizlilere ait yazılar bulunuyor. Denizin içinde bulunan taşın koruma altına alınması gerekiyor. Turizm açısından bu tarihi eserin yitirilmemesi için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyoruz” dedi.

 


Sayfa 8 / 10

Booking.com


kefken merkez eczane

KÖŞE YAZARLARIMIZ