Kerpe'ye Yeni Otobüs Hattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşım Park, yaz aylarında gerek Kocaeli gerekse komşu illerden gelen vatandaşların akınına uğrayan Kerpe sahiline ulaşımı rahatlatmak için yeni bir hat hizmete açıyor. 800K hatlı otobüs Körfez ilçesinden yolcu almaya başlayarak her gün Kerpe'ye vatandaşları konforlu ve güvenli şekilde ulaştıracak. Seferler 24 Haziran Cuma günü start alacak.

KERPE İÇİN YENİ HAT
Büyükşehir Belediyesi Mavi Bayraklı Kerpe plajına yaz aylarında denize girecek Kocaelililere A kalite hizmet veriyor. Vatandaşlar için her türlü imkanın sağlandığı sahillerde aileler gönül rahatlığı ile tatil yapma fırsatı buluyor. Büyükşehir Ulaşım Park da tatilcilerin sahillere ulaşımlarını kolaylaştırmak için yeni hattı hizmete sunuyor.

SAATTE BİR SEFER
800 K hattı ise Körfez, Derince, İzmit güzergahında vatandaşlara hizmet verecek. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 07.30'da Körfez İlçesinden başlayan seferler saat başı yolcu alacak. Kerpe son duraktan ise 09.30'dan 22.30'a kadar seferler yine saat başı yapılacak. 800 K hattındaki seferler diğer günler ise iki saatte bir yolcu alacak. Hattın bilet ücretleri ise tam 7,indirimli 6 ve öğrenci 5 lira olacak.

KANDIRA MERKEZDE OTURANLAR İSYAN EDİYOR

Büyükşehir tarafından konulan otobüsler Kandıra merkeze ve otogara uğramayacak hal böyle olunca Kandıra merkezde ve köylerinde oturan vatandaşlar bu duruma isyan ediyor ve ekliyor yaklaşık 70 km. yol için 7 tl ödeyecek olan İzmit'ten gelen vatandaşlar ama Kandıra'dan Kerpe'ye gitmek isteyen vatandaşlar 13 km için 4.5 tl ödüyor ve haklı olarak isyan ediyor ve yetkililere sesleniyor sosyal devlet anlayışında bu doğrumu diye.Bizden hatırlatması....

800K / KÖRFEZ - DERİNCE - İZMİT - KERPE
ANA DURAKLAR
KÖRFEZ BELEDİYESİ
TÜTÜNÇİFTLİK
95 EVLER
60 EVLER D-100
44 EVLER
DERİNCE GEÇİT
ÇENESUYU
SEKA DEVLET
YENİDOĞAN
ORDUEVİ
HALKEVİ D-100
TRAFİK ŞUBE D-100
42 EVLER D-100
KANDIRA SAPAĞI
YAHYA KAPTAN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI
KANDIRA YOLU (D-605)
YAHYA KAPTAN - D605
OTOGAR
SOLAKLAR SAPAĞI
F TİPİ CEZAEVİ
KANDIRA ÇEVRE YOLU
KERPE

kerpe belediye otobüs saatleri