Kerpe’yi Eylül'de Bir Başka Güzel Olur...

kerpe palamut zamanı

Kavurucu güneş etkisini kaybetti. Kumlar daha serin ama deniz daha sıcak. Kuzey rüzgarları biraz daha serin esmeye başladı. Palamut balıkları açıklarda kuyruk atıyor. Artık sabahları daha serin… İşte Eylülde Kerpe’nin kısa özeti.

Eylülde Kerpe’de Kahvaltı Keyfi

Uzun yaz günleri ve bayram izinleri derken her güzel şey gibi yaz da bitti. Tekrar döndük şehir yaşamına. Hafta içi yorucu ve hafta sonu çok kısa geliyor. Kısacık hafta sonu uzaklara gitmek hem yorucu hem de oldukça pahalı. Yanıbaşında Kerpe gibi güzellikleri olanlar için bunlar dert değil. Eylülde Kerpe’de yaz boyu yapılan herşey fazlası ile yapılır. Hatta daha fazlası. Mesela yazın sabah biraz tembellik yapıp geç kalktığınızda sahilde sıcaktan kahvaltı yapamazsınız. Serinleyen sabahlar ile eylül denize karşı kahvaltı keyfi için harikadır.

Deniz, Kum, Güneş harika

Deniz suyu sıcaklığı 20-24 derece rüzgara göre değişkenlik göstermekte. Gün ortası güneşlenmek için çok ideal. Akdeniz ve Ege gibi güneş sizi asla kavurmuyor. Kalabalık çekildiğinden sahiller artık daha az ayak izine sahip. Deniz suyu oldukça temiz. Güneşin ve denizin tadını çıkarın.

Lezzetli Balıklar Kerpe Resturantlarında

Eylülle birlikte karadeniz lezzetli palamut ve lüfer balıkları ile bereketlenir. Özellikle Kerpe’ye 4 km mesafede bulunan Kefken Limanı balıkçıları çokça balık avlarlar. Günlük olarak avlanan balıklar ilk olarak civar yeme-içme mekanlarına gider. En taze balıklar avlandıktan en geç 5-6 saat sonra Kerpe ziyaretçilerine sunulur. Kerpe restaurantlarındaki lezzetleri mutlaka deneyin!

Kerpe Konaklama seçeneklerinde Eylül Fırsatlarına Göz Atın

Yüksek sezonun sona ermesi ile Kerpe Eylülde daha ekonomik konaklama seçenekleri sunar. Otel yada pansiyon seçimlerinde pazarlık yapabileceğinizi unutmayın. Gerçekçi olmak gerekirse tüm odaların dolu olma ihtimali bu sezonda mümkün değildir. Ekonomik bir tatil planlayabilirsiniz.

Kerpe’ye Yakın Yerlere Mutlaka Uğrayın

Kadınlar plajı, Kumcağız sahili, Kefken Limanı, Pembe Kayalar, Cebeci Sahili, Sarısu Plajı ve imkan varsa Kefken Adası. Görebileceğiniz yerlerden bazıları. Tatil dönüşünde yol üstü köy pazarlarının lezzetlerini keşfederken sevdiklerinize doğal hediyeler alabilirisiniz. Son yılalrın meşhur Kandıra Karpuzu, Kandıra yoğurdu, bal ve bahçe sebzeleri.

Eylülde Kerpe, Bir Başka Güzel Olur...

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2