Gönül Dağı Kerpe'de Tekrar Hayat Buldu

Yasin Keleş son projesini çıkış parçasına klip çekmek için Kerpe’yi tercih etti.Artık ünü dünya starlarının ve ülkemizde birçok ünlü sanatçı ve giyim markalarına ev sahipliği yapan Kerpe Kartal kayalıkları son olarak ünlü dj Yasin Keleş’in son çalışması Neşat Ertaş’ın klasiklerinde yer alan Gönül Dağı adlı şarkısının remix versiyonu için Kerpe’yi tercih etti.

1990 yılında Neşet Ertaş'ın yazıp sadece sazı ile düzenlediği duygusal şarkı günümüzde yeniden düzenlendi. Yasin Keleş tarafından düzenlenen şarkı modern ezgilerle süslenerek yayınlandı. Kısa zamanda listelere zirveden giriş yapan şarkının videosu sitemizde.

KISACA YASİN KELEŞ KİMDİR

Yasin Keleş, 1 Ekim 1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim eğitimini Doğuş Koleji’nde ve lise eğitimini Üsküdar Koleji'nde tamamladıktan sonra Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.

Hayatının her döneminde müzikle ilgilenen Yasin Keleş, müzik eğitimini ünlü Kanun Virtüözü Itri İmanlı'dan aldı. 2000 yılında Dj'liğe başladı. 2004 yılında 'Harem' isimli ritm grubunun 4. serisi olan ‘Rhythm Forever’ albümüde, albümün çıkış parçası olan 'Clap The Buka' ve aynı albümde bulunan 'Touch The Buka' isimli parçaları yaparak ilk kez prodüksiyonlarını bir albümde yayınladı.

2004 ve 2005 yılları arasında İstanbul Fm'de Prodüksiyon Sorumlusu olarak çalıştı. 2005 ve 2006 yılları arasında ise Ritm x 106 isimli programı yaptı. Bu tarihten sonra bir çok ünlü sanatçı ile çalışarak yaptığı parçalarla albümlerinde yer aldı.

2010 yılında 'Reina 2' compilation albümünde Ajda Pekkan'ın 'YAN' isimli şarkısıyla yer aldı. Şarkı çok popüler olunca dünyaca ünlü Dj Claude Challe yaptığı compilation serilerinden 'Select 4' albümünde Yasin Keleş'in bu aranjesine yer verdi ve aynı parça 58 ülkede müzik piyasasına çıktı. Daha sonra aynı parça Ajda Pekkan'ın ‘Farkın Bu (Remixes)’ albümünde de yayınlandı ve son olarak Yasin Keleş kendi albümünde bu parçaya yer verdi.

2013 senesinde kendi proje albümünü yapmaya karar veren Yasin Keleş, yaklaşık bir buçuk yıl süren albüm çalışmaları sonunda 'ilk' albümünü hazırladı. Türkiye'nin
en iyi virtüözleri ve en başarılı ses mühendisleri ile birlikte çalışarak hazırladığı albümde, parçaların hepsi özenle seçildi ve albümde yer alan ünlü sanatçılar parçaları bu albüm için yeniden seslendirdi.

Halen aktif olarak müzik hayatına ve Dj'liğe devam eden Yasin Keleş, bugüne kadar Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Burcu Güneş, Serdar Ortaç, Aşkın Nur Yengi, Betül Demir, Tan Taşçı, Ziynet Sali, Gülben Ergen, Reyhan Karaca, Metin Arolat, Emir, Nil Özalp ve daha bir çok ünlü sanatçı ile birlikte çalıştı.

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2