Kandıra Sahilleri Bayrama Hazır

kerpe kandıra

Başta Kocaeli olmak üzere yakın illerden gelecek olan tatilciler ve yazlık sahipleri ile Kandıra sahillerinin nüfusu adeta rekor kıracak.Kocaeli’nin Karadenize açılan penceresi konumunda bulunan Kandıra Sahilleri için bayramda ziyaretçi yoğunluğu bekleniyor.

YAKIN BÖLGE KISA TATİLERDE REVAÇTA
Kocaeli’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kandıra sahilleri, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu bekleniyor. Kocaeli'nin Kandıra sahilleri yaklaşık 52 kilometrelik kıyı şeridi uzunluğuyla bölgede deniz turizminin önemli merkezleri arasında yer alıyor. Kandıra Sahilleri İstanbul, Kocaeli, Bursa,Sakarya yakınlığı, pırıl pırıl denizi ve tarihi dokusuyla yaz aylarında nüfusundan katbekat fazla ziyaretçi ağırlıyor. Denize sıfır apart ve pansiyonları, otelleri, müstakil apart evleri ile ekonomik ve eğlenceli konaklama imkanı sunan Kandıra sahillerindeki tesislerde yaz ayları dolu dolu geçiyor. Kurban Bayramı tatilinde de çok sayıda ziyaretçinin gelmesi beklenen Kandıra sahillerinde kaymakamlık, belediye ve diğer kuruluşlar tarafından konukların bayramı sorunsuz bir şekilde geçirmesi için gerekli önlemler alındı.

CANKURTARANLAR GÖREVDE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiyesi bünyesinde görev yapan KOSKEM cankurtaranları, Kurban Bayramı’nda Kocaeli sahillerinde vatandaşların can güvenliği için görevde olacaklar. Bayram tatili nedeniyle sahil bölgelerinde Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM), yoğun mesai yapacak. Vatandaşların bayramı üzüntüye dönüşmesin diye cankurtaranlar dört gözle vatandaşları kollayacak.

11 GÖREV BÖLGESİ
Bayram tatili boyunca KOSKEM, Kocaeli sahillerinde boğulma tehlikesi geçiren vatandaşları kurtaracak. Cankurtaranlar Karamürsel Altın Kemer plajı, Darıca Sahil Parkı Plajı, Darıca Bayramoğlu Halk plajı, Darıca Bayramoğlu Kadınlar plajı ve Karadeniz sahillerinde ise (Cebeci Halk plajı, Kerpe Halk plajı, Kumcağız Halk plajı, Sarısu Halk plajı, Seyrek Halk plajı, Bağırganlı Halk plajı, Miço Koyu Kadınlar plajı) olmak üzere 11 bölgede çalışmalarını sürdürecek. Cankurtaran ekipleri Kurban Bayramı’nın birinci günü saat 14.00’de göreve başlayacak.

CANKURTARAN ORDUSU
Halkın güvenli bir şekilde denize girebilmeleri için İtfaiye Daire Başkanlığı KOSKEM tarafından 2005 yılında başlatılan su kazalarını engelleme hizmeti veriyor. Sahillerde Kocaeli İtfaiye Dairesi personeli ve gönüllüler, Akut Kocaeli, MAG Kocaeli Şubesi, İHH Kocaeli Şubesi, Mercan Yüzme Kulübü, Yeditepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü ve Kocaeli Yüzme Kulübü’nden toplam 200 cankurtaran görev alıyor.

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2