Kerpe Sapağında Tır Devrildi

Onlarca metrelik türbin kanadı, TIR’la birlikte Kandıra Kerpe yolunda Kerpe-Kefken sapağındaki ışıkların bulunduğu bölgede devrildi.

Kandıra Babalı Lahana mevkiine Çamkonak köyüne kurulacak olan Türkiye’nin en büyük rüzgar enerji santrali için türbin kanatlarını taşıyan TIR’lardan biri devrildi,onlarca metre uzunluğundaki kanat ve TIR hasar gördü

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Lahana mevkiinde Çamkonak köyüne kurulacak olan Türkiye’nin en büyük rüzgar enerji santralinin türbin kanatlarını taşıyan TIR’lardan biri Kerpe sapağında devrildi.

Kazada kanat ve TIR hasar gördü. Alınan bilgilere göre kurulacak santrale kanatlar taşınmadan önce ilgili firma bir ön çalışma yaparak virajlı olan yolların yerine arazilerde geçici kestirme yollar açtı ve taşıma işlemine başladı. Onlarca kanadı taşıyan TIR’lardan biri Kerpe ışıklar mevkiinde devrildi. Yaşanan kazada can kaybı olmazken kanat ve kanadı taşıyan TIR hasar aldı.

Ulaşım Kandıra’dan Kefken’e Kıncıllı köyünün içinden sağlanıyor.Kerpe’ye gitmek isteyenler için Sarısu yolundan gitmeleri yada Kıncıllı köy içinden geçerek Kumcağız sapağından Kerpe’ye geçmeleri öneriliyor. Yolun tekrar trafiğe açılması için ekiplerin çalışmaları hızla devam ediyor