PAZAR GÜNÜ KERPE

Pazar günü Kerpe sahilinde ve çevresindeki irili ufaklı birçok koyda beklenen oldu. Bölgede mevsim normallerinin üzerine çıkan, gölgede 35 dereceyi geçen hava sıcaklığının etkisiyle, Kerpe’de adım atacak yer kalmadı


HAFTA SONU KEYFİ
Cuma ve özellikle cumartesi akşam saatlerinden itibaren insanlar akın akın Kerpe’ye yöneldi. Pek çok aile kamp kurarak veya bölgedeki otel ve pansiyonlarda konaklayarak hafta sonunu bölgede geçirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kerpe’ye doğrudan ulaşımı sağlayan 800K numaralı otobüs hattı da devreye girince, günü birlikçiler de Kerpe’ye akın ettiler.

KERPE’YE İLGİ ÇOK DÜZEN YOK
Özellikle Kerpe Mavi Bayraklı plajda adım atacak yer kalmadı Kerpe plajıyla beraber yakın koylarda dolup taştı.Ancak plajlarda şezlong, şemsiye sayısı yetersizdi. Ayrıca pek çok kişi bu hizmetleri para karşılığında almak istemedi. Bir şezlong ve bir şemsiyeden oluşan takım için 20 TL ödemek gerekiyor. Geçen yıl da fiyat aynıydı.
Kerpe’de otopark sıkıntısı yaşandı. Kerpe girişinden merkeze kadar hem trafik hem de otopark sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Özel otoparkların bile dolu olduğu Kerpe sahilinde acil olarak otopark sorunu çözülmeli.
Kerpe denizinin sakin oluşu, insanların kendilerini güvenle denize bırakmalarını sağladı. Büyükşehir Belediyesi’nin cankurtaran ekipleri de görev başındaydı.

ARTIK SEZON AÇILDI
Kerpe’de artık hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksınız yoğunluk başladı. Artık hafta içi sakin olur mantığı kalmadı haftaiçide benzer görüntülerin yaşanması bekleniyor. Meteoroloji’ye göre, bugün ve yarında bölgemizde hava çok sıcak olacak. Özellikle Kandıra yolunda trafik denetimlerine ağırlık verilmesi isteniyor. Kerpe sahilindeki esnaflar da pandemi önlemleri nedeniyle kaybettikleri zamanın adeta acısını çıkartıyorlar.
Bu arada çok kalabalık olan plaj bölgelerinde maske ve sosyal mesafe kurallarına yeterince uyulmadığı görüldü. Ancak uzmanlar, özellikle denizde korona virüs bulaşma riskinin düşük oluşuna dikkat çekiyor.

ÇOK KATLI OTOPARK ŞART
Kerpe bölgesi, bu bölgedeki mavi bayraklı plajların en çok rağbet gören yerleşim beldesi olması ile en ciddi sorun olarak otopark sorunu görülüyor. Aslında bu bölgedeki uygun alanlar da var. Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek yılları düşünerek bu bölgede çok katlı otopark yapması gerekiyor.

SOSYAL MESAFE VE KURALLARA UYALIM
Kerpe bu hafta sonu yaşanan manzara korkutucu boyutlara ulaştı özellikle büyük plaj ve sosyete plajı denilen plajda sosyal mesafe kuralları hiçe sayılarak denize girenler görenleri hayrete düşürüdü.Gerekli önlemler ve uyarılar sıklıkla yapılmalı ve insanları bu kurallara uymaları konusunda yetkili kurum ve kuruluşlar bölgede denetimi artırmalıdır.

 

Kerpe Green Butik-Kerpe

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Yolcunun Yeri-Kerpe

Kerpe Alper Apart Otel

Murat Baklava Kebap-Kerpe

Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

Dünya Güzeli Butik Otel-Kerpe

Kerpe Kervan Otel-Kerpe