Kerpe'de Hangi Aktiviteler Yapılır?

Kerpe’de hangi aktiviteler yapılır? Kerpe coğrafi yapısı olarak çok büyük bir alana sahip olmamasına rağmen yaz ve kış için oldukça fazla aktiviteler yapabilirsiniz. Bunları yazımızda bulabilirsiniz ;

Yüzmek ve Güneşlenmek: Birçok ziyaretçinin öncelikli tercih sebebi denize girmek ve güneşlenmektir. Kerpe plajı buna oldukça uygundur. Güzel bir kum ve sığ bir deniz sizleri beklemektedir. Şemsiye, şenzlog ve duş imkanı vardır. Plaj arkasında yeme-içme alternatifleri çok çeşitlidir. Yüzmek için plaj dışında Kerpe Kayalıkları denize girmek için en çok tercih edilen aktivitelerdendir.

Akşam Aktiviteleri: Kerpe restorant ve kafeleri gün batımı manzaraları ile ziyaretçilerini büyüler. Karadenizden çıkan lezzetli balık ve mezeler Kerpe restoranlarının popüler olmasını sağlamıştır.

Doğa Yürüyüşleri: Kerpe merkezden başlayarak Kerpe-Miço Koyu yürüyüş için idealdir. Kerpe-Sarısu orman içi yolu, Kerpe-Babatepesi yürüyüş parkuru, Kerpe-Kumcağız orman yolu parkurları, Eski Kerpe Burnu, Kerpe-Sarıburun orman içi parkurları güzel bir yürüyüş olanağı sağlamaktadır. İstanbul hareket eden doğa turu ve gezi şirketleri Babatepesi başlangıçlı ve Kerpe bitişli turlar düzenlenmektedir. Ayrıca sabah ve akşam yürüyüşleri için bağlantı yolları kenarındaki toprak yollar oldukça müsaittir.

Doğa Fotoğrafçılığı: Kerpe ve civarı birçok doğa oluşumuna sahiptir. Başlıca falezler ve ormanlık alanlar sizlere çok iyi kadrajlar vaadetmektedir. Yaz-kış yöreye fotoğraf aktiviteleri düzenlenmektedir.

Dalga Sörfü: Kerpe merkezli dalga sörfü eğitimi veren bir kurs mevcuttur. Rüzgar yönüne göre Kerpe, Sarısu, Kumcağız, Cebeci ve Babalı sahillerine turlar düzenlenmektedir.

Scuba Diving: Daha birkaç yıl önceye kadar bir dalış okulu hizmet verirken, şuan Kocaeli ve İstanbul’dan hareketli özellikle hafta sonu turlar mevcuttur. Kerpe kayalıkları ve civarında bir deniz altı batık şehri mevcuttur. Hatta müze çalışmaları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi girişimler başlatmıştır.

Olta Balıkçılığı: Tekneden ve karadan özellikle Mayıs-Kasım ayları arasında istavrit, tekir, palamut, lüfer ve eşkina balığı avcılığı yapılmaktadır. Balık avı turu mevcut değildir. Kerpe Kayalıkları ve Eski Kerpe Burnu balık avı için idealdir.

Kara Avcılığı: Kış aktivitelerinin başında gelir. Sezon içi bölgede avlanmak yasaktır. Kış aylarında karatavuk, ördek ve çulluk en çok avlanan kuşlardır. Avlak sahalar Kerpe merkezden 3-5 km uzaklıktadır.

kerpe aktivite kerpe

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2