• Kerpe İçin Buradayız...

  Kerpe İçin Buradayız...

  Kerpe Hakkında Her Şey Bu Sitede
 • İstanbul'un Yanı Başındaki Cennet

  İstanbul'un Yanı Başındaki Cennet

  Kerpe Plajı Sizleri Bekliyor...
 • Kerpe Otel ve Pansiyon Rehberi

  Kerpe Otel ve Pansiyon Rehberi

  Kerpe Otelleri ve Kerpe Pansiyonları
 • Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı

  Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı

  Kerpe Mavi Bayraklı Plaj

Eski Kerpe Burnu Sizi Huzura Çağırıyor...

Eski Kerpe Burnu el değmemiş doğasıyla sizleri bekliyor. Denizin o enfes sesi en saf haliyle burda duyulur. Gün batımı en sakin burada izlenir. Evinizden getirmiş olduğunuz en keyifli termos çayı burda içilir.
Şayet yolunuz Kerpe’ye düştüğünde gezmek ve görmek isteyeceğiniz bir yer de Eski Kerpe Burnu’dur. Sarusu kayalıkları ile Kerpe’yi ayıran bu burunda hiçbir yapı yoktur. Kerpe girişindeki Sarısu tabelasından 2 km ilerlediğinizde burna giden sapağa ulaşabilirsiniz. Çam ormanları arasındaki sert toprak yoldan 1 km ilerlediğinizde burna ulaşacaksınız. Yol boyu devam ederken çam ormanlarının bitip karışık ormanların başladığı yerde sağ ve sol tarafta iki gizli plaj göreceksiniz. Bu iki plaja toprak patika yoldan inmek biraz zahmetli olsa da göreceğiniz manzara karşısında huzur dolacaksınız. Plajlar yeni yeni keşfedilmekte ve hafta içi daha sakin olmaktadır. Deniz oldukça temiz kaya ve kum karışımı bir deniz tabanına sahiptir. Ayrıca rüzgar batıdan estiğinde sağ plaj, kuzeyden estiğinde ise sol yanda kalan plaj daha sakindir. Plajı daha çok gençler, yeni çiftler ve çocuksuz aileler tercih eder. İçme suyu ve alışveriş yapabilecek bir tesis yoktur hazılıklı gelmeniz gerekir.

Eski Kerpe Burnu yazları daha çok deniz ve yürüyüş için tercih edilmektedir. Oysa ki ilkbaharda ıhlamur çiçeği ve böğürtlen toplayan, sonbaharda ise muşmula, kestane ,kuşburnu, kocayemiş ve kocayemiş gibi orman doğal meyveleri için buraya gelen onlarca insanla karşılaşırsınız. Ayrıca mantar toplayan özel guruplarda mevcut.
Burun, avcılık ve balıkçılık içinde ziyaret edilmektedir. Özellikle lüfer ve eşkina avcılığı bölgede oldukça yaygın. Kara avında ise bıldırcın ve ördek geçiş alanı olduğu için tercih edilmektedir. Yaz aylarında kesinlikle kara avcılığı bölgede yasaktır.
Eski Kerpe Burnu deniz yolu ile daha kolay ulaşılabilir durumda. Saklı iki plajın açığına rüzgar durumuna göre demirlemekte mümkündür. Plajlarda snorkeling yapabilirsiniz. Falez oluşumunun en iyi örnekleri Eski Kerpe Burnu’nda görülebilmektedir. Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı unutmayınız.

Kış aylarında özellikle büyükşehirden gelenler için harika bir yürüyüş alanıdır Eski Kerpe Burnu. Kerpe’den Burna kadar gidiş-dönüş 6 km lik bir parkur gezmiş olursunuz. Yürüyüş sonu Kerpe sahilde çay ve kahvelerinizi yudumlarken karşı tarafınızda denize dik çıkan burun yürüdüğünüz Eski Kerpe Burnu’dur. Birçok kişi onu görür ama güzelliklerini uzaktan farkedemez.
Güzel günlerde Eski Kerpe Burnu’nun keyfini çıkartın.

eski kerpe burnu kerpe    eski kerpe burnu

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2