Kandıra Keten Bezi Satışı

KerpeRehberi.com olarak sürekli güncelleme yapılarak güvenilir bir satış politikası izleyerek Kandıra'nın unutulmaya yüz tutmuş bu gerçeğini yaşatmak ve geliştirmek için sitemiz aracılığı ile Kandıra keten bezi el işlerinin satışını yapmaktayız.

Aşağıdaki örnek ürünler harici özel sipariş alınır isterseniz yatak örtüsü ve perde vb. gibi işler için metre ile satışlar mevcut olup metre fiyatlarını telefon veya whatsup üzerinden öğrenebilirsiniz.Özel örnekleriniz itana ile yapılır.


Türkiye'nin her noktasına vereceğiniz siparişler kargo ile gönderilmektedir.Sizde Kandıra keten bezi ürünlerine sahip olabilir veya sitemiz yardımı ile bizzat görerek satın alabilirsiniz.

Satın almak ve  bilgi için ister İLETİŞİM kısmından mesaj yollayabilir veya isterseniz 0 532 577 02 79 arayabilir ve satın alabilirsiniz.Banka hesap no için lütfen bizi arayınız.

EN SON YAPILAN EL İŞLERİ BEĞENİLERİNİZE SUNULUR.

Kandıra Bezi Şemente
Şile Bezi Şortlu Takım
Şile Bezi Gecelik
Şile Bezi Gecelik
Şile Bezi Gecelik
Şile Bezi Şortlu Takım
Şile Bezi Gecelik
Şile Bezi Şortlu Takım

DAHA FAZLA ÜRÜN VE GÜNCEL DİĞER İŞLERİMİZ İÇİN SOSYAL MEDYA SAYFAMIZA BEKLERİZ

KANDIRA KETEN BEZİ FACEBOOK SAYFASI

İlçemize özgü dokuma tarzıyla keten hemen her alanda kullanabileceğiniz bir kumaş halini alır. Cefakar insanlarımızın elinin değdiği noktada. Sizi ve çevrenizi saran ve vazgeçemiyeceğiniz bir değer oluverir.
Üstünüzde bir gömlek, pencerelerinizde dekoratif bir perde, banyolarınızda kese yada sabun bezi, masa örtüsü yada kızınızın çeyizi.

Kandıra bezi, kundak bezinden, kefen bezine kadar hayatın tamamında kullanılan bir üründür. Bu kumaştan gömlek, iç çamaşırı, hırka, gelinlik, elbise, şalvar, yatak-yorgan çarşafı, yastık kılıfı, sedir örtüleri, masa ve minder örtüleri, perdeler, kilimler, sofra puğları gibi ürünler yapılır. Ketenden dokunarak yapılan Kandıra Bezinin diğer bir özelliği ise çeşitli ip ve sim kullanılarak üzerine yapılan işlemelerdir.

Kandıra Bezi” nin hammaddesi ketendir. Şile bezinin atası olarak kabul edilen, eskiden yöre insanın kıyafetlerini yaptıkları bu değerin üretimi keten ipeği elde etmenin zorluğu sebebiyle kaybolmakla yüz yüzedir.
Kandıra’nın köylerinde dokuma tezgahlarında dokunan Kandıra Bezi (Keten bezi) ile çay takımı, peçete, gömlek, gecelik, masa örtüsü, köşe yastığı, ceket, pantolon, döpiyes, yatak çarşafları eski Türk Motifleri ile işlenerek yapılmaktadır.
Yapılan incelemede “Şile Bezi” diye çevrede ün yapan “Keten Bezi”, aslında Kandıra ve köylerine has bir bezdir asıl kaynağı Kandıra’dır.

Kandıra bezinin üzerine işlenen süs ve motifleri şöyle sıralayabiliriz; çıtlak kahve, kartopu, eğrelti, kare, sevda çiçeği, yeminli örnek ve diğer Türk motifleridir.Bunlar bezin üzerine çeşitli renklerdeki ip ve sim ile işlenir.

ÖDEME ŞEKLİ VE HESAP NUMARALARI İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ...

0 532 577 02 79 (Telefon-Whatsup)