Kerpe Nasıl Gidilir Ulaşım

ÖZEL ARAÇ İLE ULAŞIM

Kerpe’ye İstanbul'dan özel araçla yola çıkanlar otoyolu tercih ederlerse, İzmit'i tünelleri geçip kent içine girmeden, arkadan dolaşarak Kandıra yol ayrımına gelecekler. Buradan gişelere ücret ödeyerek geçtikten sonra İzmit otogar çıkışından Kandıra istikametine dönüp Shell akaryakıt istasyonu üzerinden aynı konfor aynı güzellikle bu defa 3 şeritli yapılan Kandıra yoluyla tatlı meyili çıkıp hafif ve zevkli virajlar eşliğinde orman içinden geçerek Kandıra'ya ulaşacaklar.

Kandıra merkezden 10 km sonra yine asfalt yine yemyeşil bu defa 2 şeritli yoldan bu şirin tatil mahallesine cetvel gibi dümdüz bir yolla gireceksiniz. Bu güzergah motosiklet sürücüleri içinde tozsuz topraksız temiz zeminli, Kerpe ve Kefken'e zevkli, manzaralı bir yol vaad ediyor. Kerpe'ye yaklaşırken sebze, meyva, yoğurt, peynir, tere, roka, kıvırcık, taze soğan, ıspanak, pazı, köy yumurtasının satıldığı tezgahlar, bahçe dekorları ve çiçek satıcıları uğrak noktalarınız olabilir.

Kerpe, İstanbul'dan çıkanlar için 1 saat 50 dakikada, İzmit'ten 35 dakikada ulaşabilecekleri mesafede bulunuyor. Hafta sonları günübirlik piknik yapmaya gelenler, yazlıklarında hafta sonu geçirmek isteyenlerin fazla oluşu nedeniyle güzergah boyunca araç konvoylarına rastlanıyor. Sürücülerin acemi ve yavaş seyreden araçlara karşı sabırlı ve dikkatli olmaları gerekiyor.

İSTANBUL’DAN

Tem’den Kocaeli’ne gelip Kandıra gişelerden çıkıyorsunuz solda terminal var ordan Kandıra yoluna giriyorsunuz. Kandıra’ya girmeden Kefken tabelasını takip ediyorsunuz. 10 km. sonra yol ikiye ayrılıyor. Soldaki yol sizi Kerpe’yle buluşturuyor.

ANKARA’DAN

Bolu üzerinden Kocaeli’ne geldikten sonra Kandıra yolu ile gelebilirsiniz. Ayrıca Bolu’dan sonra Adapazarı'na girip Karasu-Kaynarca yolunu takip ederek de Kandıra ve devamında Kerpe’ye ulaşabilirsiniz.

BURSA’DAN

Bursa-Yalova-Kocaeli-Kandıra. Kandıra‘da yolunuza çıkacak yol ayrımından Kefken tabelasını takip edip 10 km. sonra ki yol ayrımından soldakine. Kerpe girişinde solda Kerpe. Arkası dağ önü engin deniz. İyi tatiller

OTOBÜS FİRMALARI İLE ULAŞIM

Otobüs yolculuğunu tercih ederseniz, İstanbul Harem otobüs terminalinden her yarım saatte bir hareket eden otobüslerle direk Kandıra'ya yolculuk normal seyir hızıyla iki saat sürüyor. Esenler otogardan direk Kandıra veya Kerpe’ye otobüs seferi yoktur.Kandıra otogardan Kerpe minübüslerine binmeniz gereklidir.
Kış mevsiminin başladığı 15 Eylül den sonra Kandıra'ya kadar gelen otobüslerden terminalde inip, Kerpe Servisleriyle bu eşsiz güzelliklere sahip huzur sığınağı Kerpe'ye gelebilirsiniz.Ama kış aylarında minübüs saatleri biraz azalıyo yazın 15 dakikada bir minübüs vardır.

KANDIRA VE KERPE İÇİN OTOBÜS VE MİNÜBÜS FİRMALARI

GÜRKAN TURİZM

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE OTOBÜSLERİ (KOCAELİ-KERPE ARASI 800K Yaz Dönemi )

KANDIRA KERPE ARASI MİNÜBÜS KOOPARATİFİ 0 537 780 49 49

 

İlgili Kelimeler:Kerpe Nasıl Gidilir,Kerpe Ulaşım Bilgi,Kerpe Otobüs,Kerpe Nerede,Kerpe Yol Tarifi,Kerpe Taksi,Kerpe Minibüs,Kerpe Otobüs Saatleri,Kerpe Minibüs Saatleri