• Kerpe İçin Buradayız...

  Kerpe İçin Buradayız...

  Kerpe Hakkında Her Şey Bu Sitede
 • İstanbul'un Yanı Başındaki Cennet

  İstanbul'un Yanı Başındaki Cennet

  Kerpe Plajı Sizleri Bekliyor...
 • Kerpe Otel ve Pansiyon Rehberi

  Kerpe Otel ve Pansiyon Rehberi

  Kerpe Otelleri ve Kerpe Pansiyonları
 • Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı

  Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı

  Kerpe Mavi Bayraklı Plaj

Kerpe'de Piknik Yapılacak Alanları

Kerpe’ye geldiğiniz zaman piknik yapabileceğiniz yerler nerelerdir? Artık havaların ısınması ile akla gelen ilk soruların başında gelmektedir. Kerpe yemyeşil doğasıyla ilkbahar ve sonbaharda piknik yapmak için oldukça idealdir. Yaz aylarında sezonunun kalabalık geçmesi sebebiyle mesire alanlarını daraltmaktadır.

İlkbaharın gelmesi ve güneşin yüzünü göstermeye başlaması ile piknik mevsimide sahillerde açıldı. Haftasonu havanın güneşli olduğu günlerde Kerpe ve civarında piknik yapanları görmek artık mümkün. İlkbahar ve sonbaharda daha sakin olan Kerpe’de manzarası oldukça güzel mesire alanlarıda var. Kerpe kayalıklarını tepeden gören yeşil alanlara hasır örtünüzü serip güzelce manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Miço koyu başka bir rota piknik için. Koy manzaralı yeme-içme keyfi oldukça güzel. Yazları girişi ücretli olan Omarağzı sezon dışında yemyeşil çimenler ile size karşılamakta. Eski Kerpe Burnu ise Kerpe manzarası ile huzurlu hissedeceğiniz mesire alanlarındandır. Saydığımız tüm alanlarda yemek masası gibi bir seçenek henüz yok. Oturacak sandalye, masa ve yer örtüsü bulundurursanız yapacağınız piknik daha rahat olacaktır.


Yaz ayarında piknik yapmak Kerpe merkezde oldukça zor. Açılan işletmeler, kontrol sağlamaya gayret eden belediye ve zabıta ekipleri ve yoğunlaşan kalabalık mesire alanlarını daraltmakta. Yaz için en güzel seçenek Omarağzı plajı. Plajda yer alan işletmede rahatça yemek yiyip, çay kahve içip yapıp denize girebilirsiniz. Yaz için en ferah alanların başında ise Eski Kerpe Burnu gelmekte. Miço Koyu ise daha çok deniz için ziyaretçiler ile yoğunlaşmaktadır. Kandıra-Kerpe yolu üstündeki orman kenarında müsait piknik alanları görmenizde mümkündür.


Mesire alanları etrafı genellikle işletmelerden uzaktır. Alışverişinizi Kerpe merkezden yapmadan mesire alanlarına giderseniz ihtiyaçlarınız yarım kaldığında yakın bir yerde alışveriş imkanı bulamayabilirisiniz. Bölge jandarma ve belediye zabıta kontrolünde olduğundan uygun piknik alanları dışına çıkıldığında uyarılmaktasınız. Özellikle orman içi mangal yakıldığında aktivitenizin yarım kalabileceğini unutmayınız.

Denizi, iklimi ve yemyeşil doğası ile gerek haftasonları gerekse yaz tatilleri için en çok tercih edilen yerlerin başında gelen Kerpe uygun hava ve ilkim koşullarında piknik yapmak için oldukça uygundur.


Güneş yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde, kuşların sesleri ve çiçeklerin kokuları ile harika bir Kerpe sizleri bekliyor.Lütfen piknik yaptığınız alanları temiz bırakalım ateş yaktıysak lütfen tam anlamıyla söndüğüne emin olalım….İyi Eğlenceler…

kerpe piknik alanı kerpe    kerpe piknik kamp alanı kerpe

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2