Kurban Bayramı ve Kerpe

kurban kerpe

Kurban bayramı tatili Kerpe’de denizin suyunun en yüksek olduğu zamandır. Sonbaharın ilk günlerine denk gelen tatilde Karadeniz sahilleri ilgi çekmeye devam ediyor. Kerpe 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde vazgeçilmez mekanlardan biri olmaya devam edecek.

Deniz suyu Kerpe’de 25 derece iken Bodrum ise 26 derece ?

Karadenizde deniz suyu ısı birikimi ile Eylülde en üst noktalara çıkar. Hava sıcaklığı 5-6 derece azalmış olsa da deniz suyu sıcaklığı 23-25 derece civarlarında seyreder. Rüzgar poyraz yönlüdür. Kerpe bu rüzgarlardan hiç etkilenmez. Geceler daha serindir. Büyük şehirlerde sıcaktan bunalanlar için mevsim oldukça güzeldir. Sahiller yaza nazaran daha sakin olmaktadır. Günübirlik ziyaretlerin yoğunluğu sonbaharla birlikte daha da artmaktadır.

Kurbanınızı Kerpe’de Kesin!

Büyükşehirlerde kurban kesmek oldukça zordur. Bayramın iki veya üçüncü günü kurban ibadetini rahatça Kerpe’de yapabilirisiniz. Kerpe civarındaki köylerde canlı hayvan bulabilir yerel kasaplara kurbanınızı kestirebilirsiniz. Kurbanlık hayvan fiyatları şehre göre çok daha uygundur. Üstelik civar köylerde şehre göre daha fazla ihtiyaç sahibi bulunmaktadır. Etlerinizi rahatça dağıtmanız mümkündür.

Bayramda balıkçılar Vira Bismillah diyecek !

Balıkçılar 1 Eylül ile balık sezonu için denize açılacak. Kurban bayramı arefesi gece yarısı başlayacak balık sezonu. Kırmızı et sevmeyenler için çok güzel palamutlar çıkacak. Kerpe limanını sabah saatlerinde ziyaret etmeyi unutmayın. En taze balık her zaman Kerpe ve civarından çıkar!

Kerpe Otel ve Kerpe Pansiyonları Kurban Bayramına hazır!

Kurban Bayramı için birçok kişi kalacak yer rezervasyonunu tamamladı. Kalacak yer rezarvasyonu yapmayanlar Kerpe Konaklama seçeneklerinden kendilerine uygun yerleri rezerve edebilir.

Kerpe plajı oldukça temiz!

Kerpe plajı mavi bayrak su kalitesinde olduğu bilinen bir gerçek. Su kalitesi oldukça güzel. Sahilde kültürsüz beşer kaynaklı çöpler dışında doğa oldukça temiz. Günlük kirlilik ise tamamen insan kaynaklı. Hiçbir şehir yönetimi her metreye bir çöp kovası koyamadığından etrafta çöp görürseniz bunda Kerpe doğasının bir suçu yok.

Kerpe’e gelenler İzmit –Kandıra yoluna dikkat !

Her hafta birkaç kazanın yaşandığı İzmit-Kandıra arasındaki yol çok güzel seyre sahip olmasına rağmen beşer kaynaklı kazalarla gündemde. Ayrıca Kerpe sapağına girişte çok dikkat edilecek yerlerden. Takip mesafesine mutlaka uyun. Nefis doğa sizi selamlarken lütfen dikkatli olunuz!

Kurban Bayramı tatili için Kerpe harika bir seçim. İyi bayramlar…

Kerpe Kaptan Otel-Kerpe

Reklam
Kerpe Kaptan Restaurant-Kerpe

reklam2